آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی
آماده کردن خودرو برای سفرهای نوروزی
ژانویه 30, 2021
۱5دانستنی جذاب صنعت خودرو
۱5دانستنی جذاب صنعت خودرو
فوریه 28, 2021
تاریخچه صنعت اجاره خودرو

تاریخچه صنعت اجاره خودرو

تاریخچه صنعت اجاره خودرو-مسیر پیما

تاریخچه صنعت اجاره خودرو به عقیده بسیاری، صنعت اجاره خودرو اولین بار در سال 1906 و توسط شرکت بین المللی SIXT در کشور آلمان پایه گذاری شده است.

در سال 1916 شخصی به نام جو ساندرز در آمریکا این صنعت را پایه گذاری کرد. در ابتدا او بر روی خودرو خود یک کیلومتر شمار نصب کرد و آن را به شماری از بازرگانان محلی و توریست های خارجی اجاره داد. پس از مدتی ساندرز به فکر افتاد تا شرکتی برای ارائه خودرو های کرایه ای در آمریکا تاسیس کند. در سال 1917 شرکت ساندرز شروع به گسترش کسب و کار خود کرد و تا سال 1926 در 56 شهر مختلف شروع به فعالیت کرد.

رقبای ساندرز خیلی زود متوجه مدل منحصر به فرد اجاره خودرو ساندرز شدند. بنابراین والتر ال جیکوبس شروع به اجاره دادن خودروهای خود کرد و در سال 1923 درآمد جیکوبس به بیش از یک میلیون دلار در سال رسید. که در آن زمان مبلغ بسیاری قابل توجهی بود، در نتیجه به عنوان رقیب اصلی ساندرز شناخته شد.

در اواسط دهه 1920 فردی بنام جان هرتز (صاحب شرکت Yellow Cab در شیکاگو) شرکت اجاره خودروی جیکوبس را خریداری کرد. سپس در انگلستان، شرکت اجاره خودرویی با نام Godfrey Davis در سال 1920 ایجاد شد که در نهایت توسط شرکت Europcar در سال 1981 خریداری شد.

اجاره ماشین و شروع جنگ جهانی دوم

با شروع جنگ جهانی دوم و همزمان با توسعه حمل و نقل ریلی در آمریکا ، درخواست افراد برای اجاره اتومبیل به شکل فزاینده ای رشد کرد. به همین دلیل شرکت راه آهن با همکاری شرکت های اجاره خودرو شروع به راه اندازی کانترهای مخصوص اجاره خودرو داخل ایستگاه های راه آهن کردند.

پایان جنگ جهانی دوم

بعد از پایان جنگ جهانی دوم این صنعت بازهم به رشد خود ادامه داد. در آن زمان با رشد خطوط هوایی و استفاده بیشتر مردم از هواپیما، نیاز به اجاره خودرو نیز بیشتر شد. از این رو شرکت های اجاره اتومبیل بلافاصله به فکر راه اندازی شعبه های خود در فرودگاه ها نمودند. در سال 1946 شخصی بنام وارن آیویس کسب و کار اجاره خودروی خود را فقط با 3 اتومبیل آغاز کرد. بر خلاف شرکت‌های دیگر که فقط بر روی اجاره خودرو در مراکز شهر متمرکز بودند آیویس تمام تمرکز خود را معطوف به فرودگاه ها کرد. او جهت رشد کسب و کار خود با خطوط هوایی نیز شروع به مذاکره کرد و نهایتا در سال 1974 ، 24 شرکت اجاره خودرو با هم متحد شده و سیستم ملی اجاره اتومبیل را در سنت لوئیس میسوری به وجود آوردند.

اجاره ماشین و جایگاه آن در زندگی امروزی

امروزه کرایه خودرو به یکی از خدمات بسیار ارزشمندی تبدیل شده که می تواند راه حل خیلی از مشکلات افراد، در هر شرایطی، باشد. در نگاه اول شاید کرایه خودرو کاری بسیار هزینه بر تصور شود اما باید بدانید که در بعضی از موقعیت ها این کار بهترین گزینه برای شما است. در تعداد زیادی از کشور های جهان، اجاره خودرو جز یکی از پیشرفته ترین صنایع محسوب می شود. خدمات اجاره خودرو می تواند برای کسانی که شرایط خرید خودروی شخصی ندارند، مسافرانی که از خارج شهر و یا کشور آمده اند و یا افرادی که به وسیله نقلیه نیاز دارند، اما ماشینشان آسیب دیده است، مفید باشد. البته بهتر است بدانید که پیدا کردن یک شرکت برای اجاره خودرو با قیمت مناسب و مطابق با هزینه ای که شما برای انجام این کار در نظر گرفته اید، نیاز به طی کردن سلسله مراتبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *