اجاره خودرو
تاریخچه خودروهای شاسی بلند
آگوست 7, 2021
خودرو های بازنشسته امسال
خودرو های بازنشسته امسال
آگوست 9, 2021
علائم سوختن واشر سر سیلندر

علائم سوختن واشر سر سیلندر

اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

علائم سوختن واشر سر سیلندر_اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

برای دانستن بهتر علائم سوختن واشر سر سیلندر ابتدا باید بدانیم کار این قطعه چیست ؟

اکثر پیشرانه های مدرن امروز طراحی چهار زمانه دارند .آنها از سه مایع که شامل ترکیب هوا و سوخت ,مایع خنک کننده و روغن استفاده می کنند .این سه مایع به هیچ وجه نباید با هم ترکیب شوند.واشر سر سیلندر باعث می شود این سه مایع به درستی داخل قطعات موتور خودرو جریان داشته باشند.واشری که بین سر سیلندر و بلوک موتور قرار می گید.

این قطعه نقش مانعی دارد که از نشت مایعات موتور درون سیلندر ها جلوگیری می کند وکانال های روغن و آب را می بندد.

علائم سوختن واشر سر سیلندر

علائم سوختن واشر سر سیلندر

رنت کار و اجاره خودرو با مسیر پیمای ایرانیان

1-نشتی خارجی

نشتی خارجی واشر سر سیلندر می تواند سبب خروج مایع خنک کننده از زیر منیفولد ورودی و اگزوز شود. این اتفاق زمانی می افتد که موتور کاملا گرم شده است . اگر هیچ کانال مایع خنک کننده یا شلنگ دیگری نزدیک آن نباشد شما ممکن است به راحتی نشتی واشر سر سیلندر را ببینید.اما اگر در اطراف کانال های مایع خنک کننده دیگری وجود دارد ,رنگ UV به مایع خنک کننده اضافه واطراف آن را با نور UV بررسی ومنبع نشتی را بیابید.

2-خروج دود سفید از اگزوز

بیشتر نشتی واشر سر سیلندر به داخل موتور بوده که سبب وارد شدن مایع خنک کننده به محفظه احتراق می شود.

به همین دلیل مایع خنک کننده داخل محفظه احتراق می سوزد و دودی سفید رنگ ایجاد می کند و از اگزوز بیرون می آید.این دود معمولا به هنگام استارت سرد موتور با بویی شیرین همراه است. حتی در زمان گرم بودن موتور نیز ممکن است ادامه پیدا کند.اگر میزان نشتی زیاد یاشد,میزان دود سفید خروجی از اگزوز هم زیاد وقابل تشخیص است.

علائم سوختن واشر سر سیلندر

علائم سوختن واشر سر سیلندر

3-وجود حباب داخل رادیاتور

یکی دیگر ازعلائم سوختن واشر سر سیلندر, امکان ورود گازهای اگزوز به داخل مایع خنک کننده است.این اتفاق سبب ایجاد حباب هایی داخل رادیاتور یا مخزن مایع خنک کننده می شود.نتیجه اینکه حتی هنگام سرد بودن مایع خنک کننده ,به نظر می رسد که گویی مایع در حال جوشیدن است.این حباب ها همان گاز های اگزوز هستند که در پروسه احتراق وارد سیستم خنک کننده شدند.

4-موتوری که همیشه داغ است

اگر واشر سر سیلندر سوخته باشد,موتور بعد از رانندگی های طولانی داغ می کند.این اتفاق به دلیل کاهش مایع خنک کننده رخ می دهد.

وجود مشکل در پروسه احتراق , گرمای اضافی گاز های اگزوز داخل مایع خنک کننده وعدم توانایی رادیاتور برای خنک کردن این مایع کثیف هم باعث این اتفاق می شودند.

5-سفید یا شیری شدن روغن موتور

با نشتی مایع خنک کننده به داخل محفظه احتراق, این مایع با چکه از رینگ پیستون ها وارد روغن موتور می شود.با گذشت زمان آب وروغن با هم قاطی شده وسبب شیری رنگ شدن روغن موتور می شود. روغن کاری قطعات داخل موتور به درستی انجام نمی شود.در نهایت سبب بروز مشکل برای دیواره سیلندر ها و بلبرینگ های میل لنگ ومیل سوپاپ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *