نیسان GT-R مدل ۲۰۲۲
نیسان GT-R مدل ۲۰۲۲
سپتامبر 15, 2021
کیا ریو در سایپا
کیا ریو در سایپا
سپتامبر 18, 2021
خودرو های مدرن در تصادفات

اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

خودرو های مدرن در تصادفات _اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

به همان اندازه که ماشین بازها از راندن خودرو لذت می‌برند خطر تصادف نیز افزایش می‌یابد. همه‌ی ما بیشترین تلاش را برای کم کردن ریسک تصادف به کار می‌گیریم. اما خب همیشه شانس با ما یار نیست. خوشبختانه خودرو های مدرن در تصادفات برای حفاظت از جان سرنشینان ایده های کار آمدی دارند.

خودرو های مدرن در تصادفات

خودرو های مدرن در تصادفات

قطعاً شروع این بحث بدون اشاره به فیزیک و سه قانون نیوتون غیرممکن خواهد بود. قانون اول نیوتون به قانون اینرسی یا ماند معروف است.این قانون می‌گوید یک شی در صورت عدم وجود نیرو یا خنثی شدن نیروهای مختلف یا ساکن خواهد ماند یا در صورت حرکت نیز به حرکت یکنواخت خود ادامه خواهد داد. اگر تصادفی رخ دهد قانون دوم نیوتون مورد استفاده قرار می‌گیرد تا نتیجه نیروهای وارد شده محاسبه شود. نهایتاً هم قانون سوم نیوتون وجود دارد که می‌گوید برای هر عملی عکس‌العملی است مساوی با آن اما در خلاف جهت آن.

شرکت مسیر پیمای ایرانیان اولین و بهترین انتخاب جهت رنت کار و اجاره خودرهای لوکس و مدرن

به همین خاطر خودروسازان به کاهش اثرات فیزیک روی بدن انسان در زمان تصادفات متعهد هستند. آن‌ها روی کاستن از تأثیرات قانون سوم نیوتون بیش از پیش تمرکز دارند.معمولاً هدف اصلی خودروسازان کاستن از زمان مرتبط با تصادفات است.

خودرو های مدرن در تصادفات

خودرو های مدرن در تصادفات

سیستم‌های ایمنی به وضوح در طول زمان تکامل یافته‌اند. اما خودروهای امروزی از بخش‌های ویژه‌ای در ساختار خود برای کاهش اثرات نیرو استفاده کرده و به کمربندهای ایمنی و کیسه‌های هوای متعدد مجهز هستند. نقاط مچاله شدن در بدنه و ساختار خودرو باعث کاهش سرعت تصادف شده و نیرو را به بخش‌های مختلف منتقل می‌کنند. کمربندهای ایمنی نیز هدف بسیار مشابهی در کاستن از سرعت برخورد با کیسه‌های هوا ایفا می‌کنند. در واقع کمربندهای ایمنی در تصادفی با سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت می‌توانند میزان کاهش شتاب را بیش ۷ برابر کم کنند.

اگرچه به نظر می‌رسد هم‌اکنون خودروها از سیستم‌های خودران نسبتاً کاملی سود برده و به ویژگی‌هایی همچون ترمز خودکار مجهز هستند اما باید گفت راننده همچنان نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات ایفا می‌کند.

با شرکت مسیر پیمای ایرانیان سفری ایمن را تجربه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *