تولید نسل جدید R36
تولید نسل جدید R36
سپتامبر 23, 2021
فناوری NRS در لنت‌های ترمز
فناوری NRS در لنت‌های ترمز
سپتامبر 26, 2021
سبک‌ترین سون تاریخ

سبک‌ترین سون تاریخ

اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

سبک‌ترین سون تاریخ _ اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

کاترهام سون یکی از سبک‌ترین و خالص‌ترین خودروهای اسپرت محسوب می‌شود. حذف همهٔ چیزهای غیرضروری باعث شده نسخهٔ میانی ۲۷۰ این خودرو تنها ۵۴۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.وزن این خودرو حدود یک‌سوم وزن یک پورشه ۹۱۱ کاررا ۴S است. اما سون ۱۷۰ جدید که حالا به‌عنوان جایگزینی برای نسخهٔ پایهٔ قدیمی سون ۱۶۰ معرفی شده، حتی از این هم سبک‌تر است. تا جایی که دیگر نسخه‌های سون در برابر آن مثل یک شاسی‌بلند فول سایز سه ردیفه به نظر می‌رسند.وزن این خودرو عدد باورنکردنی ۴۴۰ کیلوگرم است که آن‌را به سبک‌ترین سون تاریخ تبدیل کرده است.

"<yoastmark

 

فقط پیشرانهٔ W16 بوگاتی شیرون ۵۰ کیلوگرم از این کاترهام سنگین‌تر است! سون ۱۷۰ با قیمت ۲۲,۹۹۰ پوند، ارزان‌ترین محصول حال حاضر کاترهام محسوب می‌شود.

همچنین با ۱,۴۷۰ میلی‌متر عرض که ۱۰۵ میلی‌متر از دیگر نسخه‌های سون و همین‌طور ۱۰ میلی‌متر از سون ۱۶۰ کمتر است، باریک‌ترین عضو خانوادهٔ سون هم محسوب می‌شود. این کاهش عرض کاهش ۵۰ کیلوگرمی وزن را به دنبال داشته است.همچنین باعث شد سون ۱۷۰ طبق قوانین ژاپن در دستهٔ کی کارها قرار گیرد. زیر کاپوت سون ۱۷۰ مثل نسخهٔ ۱۶۰ قبلی همان پیشرانهٔ ۳ سیلندر ۶۶۰ سی‌سی توربوشارژ ساخت سوزوکی قرار گرفته است.این پیشرانه ۸۳ اسب بخار قدرت و ۱۱۶ نیوتن متر گشتاور دار.همچنین نیروی خود را به اکسل صلب عقب انتقال می‌دهد.

شرکت مسیر پیمای ایرانیان اولین انتخاب برای رنت کار و اجاره خودرو هاری مدرن و لوکس

سبک‌ترین سون تاریخ در دو نسخهٔ مختلف ارائه می‌شود. اولی با نام ۱۷۰S روی راحتی تمرکز دارد. این نسخه به شیشه جلوی کامل، صندلی‌های چرمی مشکی، رینگ‌های ۱۴ اینچی و غربیلک فرمان Momo مجهز شده است. سون ۱۷۰S ظرف ۶.۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

"<yoastmark

نسخهٔ بعدی اما ۱۷۰R نام داشته و روی پیست متمرکز است. در این نسخه شیشهٔ جلو حذف می‌شود. اما در عوض صندلی‌های مسابقه‌ای کامپوزیتی، محافظ‌های مستحکم‌تر پشت سرنشینان، تعلیق سفت‌تر و دیفرانسیل لغزش محدود ارائه می‌گردد. همچنین وزن ۴۴۰ کیلوگرمی هم متعلق به این نسخه است . ۱۷۰S به میزان ۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر است. به همین دلیل، نسبت قدرت به وزن در نسخهٔ راحت، ۱۸۰ اسب بخار بر هر تن و در نسخهٔ مخصوص پیست ۱۹۰ اسب بخار بر هر تن خواهد بود.

سون ۱۷۰ اولین محصول جدید کاترهام پس از تملک توسط هلدینگ ژاپنی VT محسوب می‌شود. این خودرو هم‌اکنون در اروپا به‌صورت کیت یا کاملاً مونتاژ شده قابل خریداری است.

برای رنت کار و اجاره خودرو های لوکس خارجی و ایرانی با شرکت مسیر پیمای ایرانیان تماس بگیرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *