سبک‌ترین سون تاریخ
سبک‌ترین سون تاریخ
سپتامبر 25, 2021
بزرگنمایی برخی از خودروها
بزرگنمایی برخی از خودروها
سپتامبر 28, 2021
فناوری NRS در لنت‌های ترمز

فناوری NRS در لنت‌های ترمز

اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

فناوری NRS در لنت‌های ترمز _ اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

ترمزها مهم‌ترین اجزای سیستم ایمنی خودرو هستند و نقش محافظت از سرنشینان را در خودرو برعهده دارند.در این مقاله می خواهیم بدانیم فناوری NRS در لنت‌های ترمز چیست و تاثیر آن چه می باشد؟
NRS یک تکنولوژی جدید است که در محصولات الیگ از آن بهره گرفته شده است. این تکنولوژی باعث می شود که لنت ترمز تا آخرین میلی متر از مواد سایشی یا فیریکشن ساییده شود. در حالی‌که همچنان قدرت ۱۰۰% خود را دارد و گیرایی آن تغییری نمی‌کند.تکنولوژی NRS برای تولید لنت ترمز خودروهای تجاری که دارای ارزش افزوده بسیاری می باشد ساخته شده اند.لازم به ذکر است که در حال حاضر این تکنولوژی در ماشین‌های مسابقه‌ای کاربرد دارد.
فناوری NRS در لنت‌های ترمز

فناوری NRS در لنت‌های ترمز

در لنت‌های ترمز به‌کاررفته در برخی خودروها از فناوری NRS بهره گرفته شده است . این فناوری موجب بالا رفتن قدرت و توان ترمز، کاستن و کاهش لرزش و همچنین استفاده بهینه از مواد موجود در این قطعه می‌شود.ایمنی، دوام و قدرت بیشتر ویژگی‌هایی است که در لنت‌های ترمز NRS نهفته است.

با شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان سفری ایمن را تجربه کنید

لنت‌های ترمز برخوردار از تکنولوژی NRS برای بهره‌وری در خودروهای الکتریکی یا هیبریدی مانند تسلا 3 طراحی شده اند. که علاوه‌بر ترمز اصطکاکی از ترمز احیاکننده نیز استفاده می‌کنند. تسلا 3 و دیگر خودروهایی که دارای سیستم‌های پیشرفته کمک‌راننده (ADAS) هستند، کیفیت‌ بالاتری را در قطعات از جمله ترمز می‌طلبند.زنگ‌زدگی و خوردگی در این نوع وسایل نقلیه بیش از سایر مدل‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.
موضوع دیگری هم هست که توجه بسیاری از طرفداران محیط‌زیست و تولیدکنندگان لنت‌های ترمز را به‌خود جلب کرده است. حجم آلایندگی این لنت‌ها و ورود آن‌ها به‌محیط‌زیست .به‌رغم افزایش نگرانی‌های زیست‌محیطی، پدهای سنتی هنوز از موادی بهره می‌برند که قابل بازیافت نیستند. براساس آمارها در آمریکای شمالی روزانه بیش از دو میلیون تن زباله از قطعات لنت‌های ترمز وارد طبیعت می‌شوند.

جهت رنت کار و اجاره خودرو های لوکس خارجی و ایرانی با شرکت مسیر پیمای ایرانیان تماس بگیرید

همچنین بیش از سه‌میلیون پوند رنگ حاوی مواد سمی مس، آهن و سرب و مواد شیمیایی سمی و زباله از ترمز تولید می‌شوند. که تقریبا برابر با ظرفیت حدود 70 دستگاه کامیون و تریلر است. NRS مدعی است که لنت‌های ترمز جدیدی که براساس این فناوری تولید می‌شوند، از فولاد گالوانیزه ساخته شده اند. و درطراحی آن محیط‌زیست نیز در نظر گرفته شده است. با استفاده از این فناوری در لنت‌های ترمز، در آینده‌ای نه‌چندان دور، حجم لنت‌های واردشده به‌محیط‌زیست کاهش خواهدیافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *