هایما S7 پلاس
هایما S7 پلاس
سپتامبر 29, 2021
مدل‌های مازراتی در ایران
مدل‌های مازراتی در ایران
اکتبر 2, 2021
پیشرانه‌های کج

اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

پیشرانه‌های کج _ اجاره خودرو شرکت مسیر پیمای ایرانیان

آیا به نحوه جای‌گیری پیشرانه‌های کج ب‌ام‌و در صندوق پیشرانه دقت کرده‌اید؟ از ابتدا همواره نکات و مشکلاتی درباره مهندسی و طراحی خودروها وجود داشته است. ازجمله در مورد پیشرانه‌ها و چگونگی جایگذاری آن به همراه جعبه‌دنده درون خودروها.

"<yoastmark

حدود۶۰ سال پیش، کرایسلر از پیشرانه‌های کلاس G و RG در برخی خودروهایش مانند نیویورکر نسل یازدهم استفاده می‌کرد که ۳۰ درجه از خط عمود به راست، کج بودند. همچنین پلیموث باراکودا نسل یک.این خودرو نیز به سبب استفاده از پیشرانه کرایسلر ۲۲۵ شش سیلندر ۳.۷ لیتری، با نام باراکودا Slant Six شناخته شده بود.ناگفته نماند که پیشرانه‌های V و W را نیز می‌شود به‌نوعی Slant حساب کرد. ولی این مقاله درباره پیشرانه‌های خطی است.

رنت کار و اجاره خودرو های لوکس خارجی و ایرانی با شرکت مسیر پیمای ایرانیان

این نوع پیشرانه‌ها به‌مرورزمان به Slant Six، در مدل‌های شش سیلندر خطی و Slant Four، در مدل‌های چهار سیلندر خطی معروف شدند.حتی داج نیز در چلنجر مدل ۱۹۷۰ و ۱۹۷۱ از Slant Six استفاده می‌کرده است.

وقتی‌که کمی در زمان سفر کنیم، می‌فهمیم که خودرو سازان بسیاری از پیشرانه‌های کج (Tilted, Slant) استفاده کرده و می‌کنند.مشهور‌ترین آن‌ها، شهروند ایالت باواریا، ب‌ام‌و است. که هم‌اکنون مدل‌های M Power سری ۲ و ۳ و ۴ را با پیشرانه‌های N55 و S55 می‌فروشد. که آن‌ها نیز مانند کرایسلر ۳۰ درجه به راست کج‌اند.

"<yoastmark

از دیگر خودرو هایی که به این شکل طراحی شده‌اند می‌توان هوندا S2000 (F20C و F22C1)، نیسان اسکای‌لاین (سری RB)، مرسدس ۳۰۰SL (50 درجه چرخش ,برخی مدل‌های قدیمی واکسهال، لوتوس، ساب و پیکان را نام برد. همچنین پیشرانه‌های سری XU پژو (۳۰ درجه چرخش)‌ که هم‌اکنون روی ۴۰۵ و زانتیا نصب هستند، را نام برد.

در حقیقت،بیشتر به سبب بلند بودن بلوک پیشرانه، به‌ویژه در آن‌هایی که میل‌لنگ یا کورس پیستون بلندی دارند، برای کاهش ارتفاع درب صندوق پیشرانه این کار انجام شده است. که البته با مزایا و معایبی نیز همراه بوده است.

پیشرانه‌های با کورس پیستون بیشتر می‌توانند گشتاور بیشتری را در دور‌های کمتر به دست دهند.این مزیت بزرگی برای رانندگی بلندمدت، شتابگیری اولیه و حرکت در جاده‌های شیب‌دار محسوب می‌شود.

با شرکت مسیر پیمای ایرانیان سفری ایمن را تجربه کنید

از طرفی، مهندسان با این روش می‌توانند مرکز ثقل پیشرانه را کاهش دهند. همچنین فضای کافی را برای نصب تجهیزات بیشتر با دسترسی بهتر، به وجود آورند.البته دلیل نیسان برای کج کردن، مشکلات طراحی مربوط به جعبه فرمان بوده است.

با این حال، این کار باعث می‌شود به مقدار کمی، وزن پیشرانه به یک سو متمایل شود که درنتیجه اندکی بر خوش‌دستی خودرو اثر می‌گذارد.یک سری موارد نیز به موضوع روانکاری آن‌ها مربوط می‌شود که محل اختلافات بسیار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *